Stabilní pronájmy v klidných čtvrtích přitahují pozornost investorů

3. 11. 2020

1

Pokračující příliv mladých lidí do metropole zajišťují investicím do nemovitostí atraktivní výnos i stabilitu do dalších let.

Praha má podle nedávné studie skoro 1,55 milionu obyvatel, o 250 000 více, než udává Český statistický úřad. Ukazuje se, že Praha je pro mladé lidi ještě atraktivnějším místem k životu, než se donedávna zdálo.

Studie, kterou si objednal magistrát, vychází z dat operátorů a s největší pravděpodobností ukazuje daleko reálnější čísla, než data statistiků, kteří u občanů ČR evidují pobyt podle tzv. trvalého bydliště zapsaného v občance.

Vysoká poptávka po bydlení v okolí centra stojí za stabilní úrovní nájmů i v současné době. Nejvyhledávanější jsou malé jednotky s dispozicí 1+kk a 2+kk.

Developerské společnosti zareagovaly nabídkou menších bytů, ale i atelierů a ubytovacích jednotek. Tento posun umožnil nový občanský zákoník platný od 1.1.2014. K účelu bydlení lze dnes již pronajmout i prostor, který k bydlení není zkolaudován a smluvní strany jsou při pronájmu vázány stejně, jako kdyby šlo o pronájem bytu (§ 2243, odst. 1. NOZ).

Ateliery Strašnice nabízejí zajímavé zhodnocení

Poptávce investorů hledajících zajímavé zhodnocení vychází vstříc i náš developerský projekt Ateliery Strašnice vyrůstající uprostřed oblíbené obytné čtvrti. Nově budované jednotky nabízejí flexibilitu použití a standardní vybavení stejné jako u bytových jednotek. Většinu nabídky tvoří dispozice 1+kk a 2+kk doplněné ve vyšších patrech většími jednotkami o ploše 77-154 m2.

Nechte si zaslat více informací o naší nabídce ateliérových jednotek. Piště nám na email: prodej@atelierystrasnice.cz